Eesti English Русский
 

Vilsandi rahvuspark


GPS koordinaadid
58º19’59’’ N
22º 1’11’’ E 

Vilsandi rahvuspark on Baltikumi kõige vanem (asutatud 1910. aastal) kaitseala ja Eesti kõige merelisem rahvuspark. Selle eesmärgiks on kaitsta, säilitada, uurida ja tutvustada mere- ja rannikumaastikke, nende loodusväärtusi ja kultuuripärandit.
Rahvuspargi pindala on 23 880 ha, millest valdava osa moodustab rannikumeri, vaid ⅓ maismaad. Rahvuspargi moodustavad Vilsandi saar koos seda ümbritsevate laidude ja rahnudega ning Kihelkonna, Kuusnõmme ja Atla laht koos neis asetsevate saartega, mida on kokku ligi 100.
Vilsandi rahvuspargi erilisus:
  • rikkalik linnustik - kevadeti pesitseb siin 114 liiki, pehmetel talvedel talvitub üle 70 liigi. Linnuliikidest on esindatud näiteks hahk (Somateria mollissima), valgepõsk-lagle (Branta leucopsis), merikotkas (Haliaeëtus albicilla), kivirullija (Arenaria interpres).
  • rikkalik taimestik - ligi 600 kuni 700 liiki, paljud neist haruldased.
  • akvatooriumis koondub talviti sigima ja suviti lesima arvukalt hallhülgeid (Halichoerus grypus).
 
Rahvuspargi keskus asub Loona mõisas, Kihelkonna vallas, kust RMK teabepunktist saab infot rahvuspargi ja külastamisvõimaluste kohta. Teabepunkti lahtiolekuajad leiad RMK kodulehelt: http://rmk.ee/teemad/looduses-liikujale/rahvuspargid/vilsandi-rahvuspark/1737
Info Vilsandi rahvuspargi kohta selle kodulehelt.

      


Elitec