Eesti English Русский
 

Tolli turismitalu

Tolli turismitalu

Vilsandi saar
Kihelkonna vald
Saare maakond
Tel: +372 520 2656; +372 5342 5318
tolli@vilsandi.info
www.tolli.vilsandi.info

GPS koordinaadid
58º22’45’’ N
21º51’41’’ E 


Ajalugu
Tolli talu on vanim talu Vilsandil. 1703. aastal hukkus üks laev Vilsandi lähedal ja kapten Johann Doll koos emandaga jäi elama Vilsandile. Nad hakkasid valvama Lümanda mõisa heinamaid. 1752. aastal vabastas tsaarinna Jelizaveta lesknaise Berta Dolli pärisorjusest ja Dollid olid nüüd vaba Eesti perekond. Aastal 1809 oli Vilsandil 4 talu ja 9 kalurihütti. 1939 juba 32 talu 170 elanikuga, kellest enamus läks 1944. aastal Rootsi. Ka praegused Tolli talu omanikud elavad Rootsis. Vilsandi elu on alati olnud seotud merega. Läbi aegade on paljud siinsed mehed saanud kapteniteks. Nii ehitas ka mitu põlvkonda Tolli talu mehi laevu ja sõitis kaptenitena merd.

Tolli turismitalu tänapäev
 
Majutamine toimub peamajas, suvemajas ja tuulikus. Kompleksis on kokku 16 majutuskohta ja 6 lisakohta. Sobiv paik telkimiseks, kokkutulekute ja laagrite korraldamiseks. Nautida saab loodusmatku, piknikke ja saunamõnusid.

Avatud 01. maist kuni 31. oktoobrini. Korraldame ka paadiga üleveo saarele.

Loodus meie ümber

Siin on enamjaolt ilus ilm, kena loodus ja vähe inimesi – puhkuseks otsekui loodud! Kadakaid, kajakaid ja kiviaedu on rohkem, kui keegi lugeda jaksab. Saab ringi jalutada, loodust imetleda, ajul puhata lasta. Kui aga külalisel nälg näpistama hakkab või öö peale kipub jääma, tasub tulla Tolli turismitallu, kus ootavad pehmed voodid. Kena pererahvas kütab saunagi soojaks. Vilsandit tuleb otsida Saaremaa lääneranniku ligidalt, Kihelkonna kandist. Saar on umbes 6 km pikk ja 3 km lai. Pindala 9 km2. Siia pääseb nii paadiga kui ka jalgsi läbi vee. Paadid väljuvad Papissaare sadamast jasõidavad Vikati sadamasse Vilsandi lõunarannikul, jalgsitee algab Kuusnõmme poolsaare tipust. Mõlemal suunal liikudes tuleb läbida ligi kümme kilomeetrit, et sihtpunkti jõuda.

Tolli talu asub suhteliselt lähedal Vikati sadamale, põldude keskel. Paadiga tulnutele paistab talu suur peamaja kätte juba merelt.
Teenused
  
Majutusteenused
 
Peamaja
Ööbimiseks on peamajas kolm avarat ja kõrget magamistuba esimesel korrusel ning kamina ja rõduga sviit teisel korrusel. Kõigis tubades on lai kaheinimesevoodi ja ühe lisavoodi võimalus. Ühes esimese korruse toas on lisaks diivan, kaks tugitooli ja kamin. Külalistel on kasutada elutuba, kus asub kamin ja TV, söögituba, köök, pesuruum ja kuivkäimla. Kokku saab peamajas ööbida 12 inimest.

Tuulik
Tuulik asub majadest veidi eemal. Seal on võimalik nautida rahu ja vaikust kahel külalisel.

 Kokku leiab voodikoha Vilsandi vanimas talus 16 külalist.


Telkimine
Telkijate kasutuses on sauna pesemisvõimalused, lõkkeplats ja grill.

Lisaks on halva ilma korral võimalik pakkuda peavarju oma varustusega matkasellidele ja telkijatele peamaja teise korruse saalis.

Lisateenused
 • Saun
 • Maastikuauto teenus Vilsandil
 • Väikebussi teenus Saaremaal
 • Paaditeenus
 • Giiditeenus
 • Jalgrattarent
 • Aerupaadirent
 • Loodusmatkad
 • Paadimatkad
 • Seminarid
 • Laagrid ja suvepäevad
 • Kultuuriüritused
 • Toitlustusteenused
Kuidas meile saab

Kuressaarest Papissaarde sõiduks on võimalik tellida vastu meie väikebuss või sõita Kihelkonnale autobussiga (www.saarebussijaam.ee) ja edasi kasutada meie väikebussiteenust. Kihelkonnalt Papissaarde on võimalus jalutada ka mööda ajaloolist munakiviteed (3 km). Papissaarest Vilsandile sõidutab Teid meie mootorpaat "Marta", kus kohti 11-le reisijale, helista ette ja broneeri koht liinipaadis või telli privaatreis.Sadamast taluni saab jalutada või kasutada meie maastikuauto teenuseid.
www.tolli.vilsandi.info

Pildid:
http://www.tolli.vilsandi.info/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=34&lang=et
 

      


Elitec