Eesti English Русский
 

Kuidas tulla

Maanteeühendus mandri ja Saare maakonna vahel toimub läbi Virtsu-Kuvastu praamiühenduse (ülesõidu kestvus 25 minutit), sama firma opereerib ka Hiiumaaga sidet pidavat Sõru-Triigi liini. Lääne-Saaremaalt läbi Kuivastu Tallinna jõudmiseks kulub ajaliselt tavaoludes umbes 4 tundi. Lisaks on võimalik tulla siia lennukiga läbi Kuressaare lennujaama (lennu kestvus  45 minutit), broneerides selleks pileteid lende teostava Estonian Airi kodulehel.

Saaremaa maanteede kohta saab infot Maaameti kaardiserverist. Tasub märkida, et suuremad maanteed on tänaseks viidud küll mustkatte alla, kuid osad riigi- ja pea kõik valdadele kuuluvad niiöelda kohalikud teed on pea kõik kruusakattega.

Ühistransport ehk bussiliiklus on Saaremaal põhjaliku analüüsi alusel korraldatud nii, et see teenindab eelkõige keskustes tööl käijaid ning õpilasi. See tähendab, et tööpäeviti on bussiga liikumise võimalused igati olemas. Graafikute jälgimiseks ning pileti ostmiseks on loodud kaasaegne online süsteem

Lümanda ja Kihelkonna valdades puuduvad veel eraldi jalgratta- või kergliiklusteed. Ka siit läbi minev Eurovelo marsruut nr 10 kulgeb mööda riigimaanteid. Samas soovitame siinse eluoluga tutvumiseks ning rahuliku sõidu tagamiseks kasutada liikumiseks rohkem läbi põliste külade looklevaid maaliliste vaadetega väiksemaid teid.
Elitec