Eesti English Русский
 

Karujärve spordibaas

GPS koordinaadid
58º24’30’’ N
22º11’13’’ E

 Dejevo sõjaväebaas ehitati enne teist maailmasõda, kui Eesti riik sõlmis venelastega baaside lepingud. Siis see ei olnud veel Dejevo-nimeline. Dejevos olid raketid, mille pikkuseks tuli 10,8 meetrit ja mis kaalusid seitse tonni. Nende lõhkepea kaalus 217 kilogrammi ning lennukaugus oli 240 kilomeetrit. Väidetavalt oleks nendega saanud Stockholmi kohal lennukeid alla lasta. Nendel rakettidel kulus häire algusest kuni õhku minekuni poolteist minutit, kuid neid ei kasutatud siin kunagi.

Info:
http://www.saartehaal.ee/index.php?content=artiklid&artid=8348

Dejevo spordibaasis saab lisaks suusatamisele ja rattaga sõitmisele  Geipsida, Geopeitust ja paintballi harrastada jne.

Suusatamine

Suusatamistingimuste, lumeoludega, raja seisukorraga jne saab tutvuda aadressil:
http://arhiiv.sport.err.ee/lumeinfo.php?0&id=31
Saaremaa kõige rohkem kasutatavaid suusaradasid hooldatakse üha tihedamalt ja nende seisukorra kohta pannakse internetti pidevalt infot üles. 

Rattamaratonid

MTÜ Karujärve Tervisespordikeskus korraldab  Karujärve Rattamaratone distantsiga 50 ja 20 km. Põhidistantsi pikkus on 50 kilomeetrit ning see kujutab endast ühte suurt ringi Kärla, Kihelkonna ja Mustjala valla territooriumil. Lühema distantsi pikkus on 15 kilomeetrit ning see kujutab endast ühte suurt ringi. Täpsemad raja kaardid on saadavad facebookis: Karujärve Rattamaraton ja Kärla, Kihelkonna, Mustjala vallavalitsustes ning lisaks Saare Maavalitsuses. Raja katteks on vahelduvalt metsa ja kruusateed, samuti esineb maastiku lõike.
Info:
http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/rules/id/1115/

Geopeitus Eestis

Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng. Geopeitust saab kergesti ühendada matkamise, linnuvaatluse, rattasõidu, kanuusõidu või ajaloo- ja kultuurireisidega. Kus saab Eestis geopeitust mängida? Geopeituse aare on peidetud endisesse Nõukogude Dejevo raketibaasi Karujärve ääres, Saaremaal. 
Geopeituse tingimused
Mõni geopeituse aare võib olla peidetud raskesti ligipääsetavasse kohta (näiteks vee alla või puu otsa), mistõttu tuleb kasuks hea füüsiline vorm ja erivarustus. Aarded on peidetud kõikjale nii linnas kui maal – vahel vajad sa transporti (autot, paati, ratast). Leitud „aardest“ tehtud pilt läheb kirja kui tõendusmaterjal, nii et võta ka fotokas või kaamera kaasa.

http://www.geopeitus.ee/?p=350&c=952

Gepsimine

See põnev mäng on segu orienteerumisest ja nuputamisest, mis kokku moodustab haarava ja intensiivse mängu meeskondadele. Gepsimist saab korraldada igal ajal, ka pimedas, nii linnas kui ka looduses!

Rühmad on 3-5 liikmelised ja igal tiim saab GPS seadme. Mängu eesmärk on  jõuda kontrollpunktidesse ja lahendada seal vastavaid ülesandeid ja/või mõistatusi. Kindlasti on vaja veidike nuputamist ja tiimitööd.

Vihjeid ja suunavaid märke, mõistatuse vastusele leiate igas õiges punktis, kuhu GPS on teid juhatanud.

Edu võti on meeskonna leidlikkus vastuste otsimisel ning kiirus kontrollpunktide läbimisel. Võib olla ka punktide leidmiseks mitmeid alternatiivseid teid, nii et avastamisrõõmu jagub küllaga.  Võitjale aihind
Mänge viime läbi Kuressaares, endises Dejevo sõjaväeosas, Odalätsi allikatel või üle Saaremaa.

Paintball Karujärvel

Korraldame meeldejääva ja ülipõneva sõjamängu teie seltskonnale. Võimalus lahingute vahele tellida ka piknikulaadne kehakinnitus. Meie poolt on varustus, laskemoon, instruktsioonid ning abi. Teil on võimalus valida erinevate mängutüüpide vahel:
Lipumäng – peate ära tooma vastasvõistkonna lipu
Duellide turniir – üks ühe vastu võitlus
Missioonid – erinevate lahinguülesannete täitmine

Info:
http://www.saarepuhkus.ee/suvepaevad-ja-aktiivpuhkus/paintball/

Paintballi mängud Eestis

Paintball on adrenaliinirohke „ellujäämismäng“, mis kogub Eestis aina suuremat populaarsust. Lahingud toimuvad elutruude paintballi relvade ja värviga täidetud plastikkuulidega. Mängimise eelduseks on, et oled vähemalt 14aastane, jõuad joosta ning armastad actionit. Ideaalsed mängukohad on mahajäetud hooned või metsaalused  Kõige parem on koha planeerimise osas (kui otsustate ametlikult mänguväljakult kaugemale minna) teenusepakkuja käest nõu küsida. Regulaarselt korraldatakse ka riigisiseseid ja rahvusvahelisi paintballi võistlusi.

Kuidas paintballi mängida: Mängides võib luua oma reeglid, kuid mängu põhimõte on üsna lihtne. Võistlejad jagatakse kahte võistkonda ja mõlema võistkonna peamiseks ülesandeks on varastada vastase lipp. Kui sa saad pihta, oled sa mängust välja arvatud või, vastavalt reeglitele ja tabamusele, „vigastatud“.

Paintball on peamiselt taktikaline mäng, mis paneb proovile nii sinu mõistuse kui keha. Paintballi muudavad teistest sõjamängudest erinevaks teise meeskonna ülekavaldamine, spioonide ja petete kasutamine ja oskus vastasmeeskonna nõrkusi ära kasutada. Sul peab kindlasti olema turvavarustus, et kaitsta silmi, kaela, nägu ja kõrvu. Värvikuulid näevad välja väikesed ja ohutud, ent võivad tabades päris kena sinika põhjustada. Seetõttu ongi korralik kaitsevarustus kohustuslik ja iga teenusepakkuja peab olema suuteline sulle seda täismahus (relvad, kuulid, kaitsed, rõivastus) rentima.

http://arhiiv.sport.err.ee/lumeinfo.php?0&id=31
http://www.puhkaeestis.ee/et/avasta-eestimaad/aktiivne-puhkus/geopeitus
http://www.saarepuhkus.ee/suvepaevad-ja-aktiivpuhkus/gepsimine/
http://www.saarepuhkus.ee/suvepaevad-ja-aktiivpuhkus/paintball/
http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/rules/id/1115/
         

Elitec