Eesti English Русский
 

Karujärv

GPS koordinaadid
58º22’43’’ N
22º13’41’’ E

Saaremaa kõige kaunimaks järveks peetav Karujärv asub Lääne-Saaremaa kõrgustikul, Kärla alevikust 4,5 km loode pool. Järve pindala on umbes 330 ha, suurim sügavus kuni 6 meetrit. Tegemist on Saaremaa vanima järvega, mis eraldus merest umbes 8000 aastat tagasi. Karujärv on liigestatud kaldajoonega ja mitme saarega, mille tõttu on teda nimetatud Saaremaa Pühajärveks. Saari on järves viis: Suur- ehk Kandlesaar, Oinarahu, Väikesaar, Linderahu ja Kivirahu. Järve kaldad on lauged, üksnes põhja pool kõrgemad, kruusased ja liivased, kohati klibused. Lõunakaldal leidub madalaid ja mudaseid lõike.

Järves esineb mitmeid kalaliike. Leidub ka vähke.
Rahvamuistendi järgi saanud karujärv oma nime sellest, et sellel kohal tülitsenud 7 karu. Nende lahutamiseks lasknud Jumal nii kõvasti vihma sadada, et tekkinud järv. Karud läinud ära, igaüks ise suunas, mistõttu järv on 7-sopiline. Järv on looduskaitse all. 
http://www.saaremaa.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=387&Itemid=238

Karujärve ääres asuvas kämpingus on võimalik ööbida, on olemas telkimis- ja lõkkeplatsid. Järvel sõitmiseks saab laenutada sõudepaate ja vesijalgrattaid. Täpsem info puhkamisvõimaluste kohta asub Karujärve kämpingu kodulehel:

Info:
http://www.karujarve.ee/index.php?m=162&l=27

http://www.saaremaa.ee/index.php?

Fotod:

http://www.puhkaeestis.ee/et/multimedia/karujarv?selected=11900&type=yldine_objekt_pilt
http://www.karujarve.ee/index.php?m=157&l=27
 

      
Elitec